Voor een gobelin moet u absoluut bij De Groot Stoffen zijn. In de stoffenwinkel van De Groot Stoffen vindt u een groot assortiment interieurstoffen (printstoffen en geweven stoffen, meubelstoffen, gordijnstoffen en decoratiestoffen), waaronder uiteraard ook de gobelin. Het is een sterke geweven stof met een ingeweven motief, waarbij een speciale weeftechniek gebruikt wordt. Oorspronkelijk werden gobelins gebruikt voor wandkleden. De voor- en achterkant zijn verschillend van kleur, maar het dessin is aan de achterkant nog wel intact. De samenstelling is wisselend, maar meestal wel een samenstelling van katoen en polyester. De toevoeging van polyester maakt de stof sterker. De breedte is vaak 140 cm. Deze kwaliteit is machinewasbaar op 30 graden.
Op Gobelin motief 145 staan afbeeldingen van juwelen gecombineerd met kevers en vlinders op een donkere ondergrond.
Deze kwaliteit is in eerste instantie een interieurstof, zeer geschikt voor gordijnen en andere decoratiedoeleinden. U kunt deze stof gebruiken als meubelstof. De martindale is ongeveer 25000, maar bij intensief gebruik raden we een echte meubelstof aan. Gobelin is wel goed te gebruiken voor kussens om uw een bank of stoel weer een andere look te geven. Gobelin wordt ook gebruikt als gordijnstof. Bij de berekening van de benodigde hoeveelheid stof voor uw gordijnen is het aan te raden om rekening te houden met rapporthoogte, zodat het dessin van de stof netjes doorloopt. Wanneer de rapporthoogte niet vermeld staat, kunt u daar gerust om vragen. Verder wordt deze stof ook gebruikt voor tassen, spreien, jassen etc.
Gobelin is er in allerlei thema’s en motieven, sommige heel rustig met kleine dessins, anderen druk en bontgekleurd.
Ervaring leert dat deze stof gemakkelijk te verwerken is, zonder gebruik van speciale naald of garen. Ook kunt u de naden goed plat uitpersen.
We hebben al jaren een uitgebreide collectie gobelins. Sommige dessins gaan jaren mee, anderen wat korter, afhankelijk van hoe tijdloos ze zijn.
Wilt u de stoffen zien en voelen, dan komt u vrijblijvend bij ons langs op de weekmarkt in Eindhoven op dinsdag, in Middelburg op donderdag of op een van de markten van de Stoffenbeurs.
Beoordelingen
Er zijn nog geen beoordelingen.